چرا امام خمینی شاه را وابسته می‌دانست؟

امام خمینی با استناد به قاعده‌ی فقهی نفی سبیل، خواهان زدودن آثار سیطره‌ی بیگانگان در تمام ابعاد بودند. در زمینه‌ی سیاسی، امام تحمیل بسیاری از سیاست‌های آمریکا در زمینه‌ی انتصاب صاحب‌منصبان و یا سیاست‌هایی چون اصلاحات ارضی و استخدام مستشاران نظامی را مصداق بارزی از وابستگی سیاسی می‌دانستند و طی...

 • حاشیه های کمتر شنیده شده از ورود امام؛

  شاه: از جوانی عمیقا مذهبی بودم/ پدرم دنبال جمهوری بود، نگذاشتند!

  محمد رضا شاه پهلوی در اولین اظهارات خود پس از ورود امام به تهران جهت جلب نظر نیروهای مذهبی اظهار داشت که من از جوانی عمیقا مذهبی بودم!

 • امام خمینی در بهشت زهرا/

  دولتهای دست نشانده و مجالس فرمایشی

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر؛حضرت امام خمینی(ره) در دوازدهم بهمن ماه ۱۳۵۷ پس از ورود به میهن اسلامی در بهشت زهرا در جمع میلیونها نفراز مردم تهران و شهرهای مختلف ایران فرمودند: اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم تشکر و تسلیت ما در این مدت مصیبتها...

 • تصاویرتشییع جنازه و خاکسپاری ناصرالدین شاه

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر؛ ناصرالدین میرزا فرزند محمد شاه قاجار در تیر ماه سال ۱۲۱۰ متولد شد و بعد از مرگ پدرش در سال ۱۲۲۷ به پادشاهی رسید. ۱۲ اردیبهشت ۱۲۷۵ بود که ناصرالدین شاه توسط میرزا رضای کرمانی ترور شد، درباره انگیزه میرزارضا برای قتل ناصرالدین شاه مسائل...

 • نامه سرزنش‌آمیز امیرکبیر به شاه قاجار+ دستخط

  در مرکز اسناد آستان قدس رضوی مجموعه‌ای از اسناد تاریخی نگهداری می‌شود که از جمله این موارد، اسنادی مربوط به امیرکبیر با مهر و دستخط اوست.

 • ماجرای زندگی شیطانی به نام اشرف پهلوی

  اشرف پهلوی دختر رضاخان و دوقلوی محمد‌رضا پهلوی از معاریفی بود که حضور و نفوذ تعیین‌کننده او در هیأت حاکمه، بیانگر جو اخلاقی و فرهنگی حاکم بر دربار است. آنچه ذیلاً از نظر خوانندگان گرامی می‌گذرد،‌ معرفی چهره اشرف پهلوی است.

 • ‌۱۶ دی به یاد حماسه شهدای هویزه

  امروز ‌۱۶ دی ماه سالگرد شهادت شهدای هویزه است و به همین بهانه مروری داریم به این حماسه.

 • راز یک عکس ماندگار در تـاریخ انقلاب +تصویـر

  عکس زیر، از جمله تصاویر ماندگار در تاریخ انقلاب است که ماجرایی تأمل‌برانگیز دارد.

 • تصویری کمتر‌دیده شده از شیخ صادق خلخالی

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر؛ تصویر زیر عکس کمتر دیده شده از مرحوم صادق خلخالی است که این روزها در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.  

 • عنایت ویژه حضرت امام خمینی به رهبر انقلاب

  حاج حسین سلیمانی یکی از محافظان شخصی امام، از عنایت خاصّ آن حضرت به رهبری گفت: تنها آقاى خامنه‌اى بودند که اجازه داشتند با ماشین تا دم در حسینیّه‌ جماران بیایند. مابقى مقامات نهایتآ تا «سه‌راه بیت» با ماشین مى‌آمدند.

 • شمر

  سرنوشت شمر لعین بعد از واقعه کربلا چه بود؟

  نقش شمر خبیث در واقعه کربلا، سال ۶۱ هجری قمری که حسین بن علی به سمت عراق در حرکت بود،‌ شمر اخبار این حرکت را دقیقاً پی گیری می‌کرد. در تاریخ این واقعه، شمربن ذی الجوشن در چند جا نقش اساسی داشت.