شخص پشت پرده و طرد شده اتحادیه پیرو خط امام را بیشتر بشناسید

جالب توجه است که پیگیری و هماهنگی انجمن ها برای تشکیل این اتحادیه از سوی کسی به نام ر.ن صورت گرفته که در زمان اعلام موجودیت اتحادیه، دانشجو نبوده است. اخبار واصله و شواهد نشان می دهد که این فرد به دلیل دخالت های بیش از حد از سوی اعضای...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر؛ بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، زمزمه های تشکیل یک اتحادیه دانشجویی جدید با عنوان اتحادیه دانشجویان پیرو خط امام در محافل دانشجویی مطرح شد. اتحادیه ای که خود را همسو با سیاست های اصلاحطلبان و به خصوص وزارت علوم دولت یازدهم نشان می داد.

اتحادیه دانشجویان پیرو خط امام، به گفته خود داعیه نمایندگی از دانشجویانی را داشت که در دولت دهم تریبونی برای ابراز نظر و عقیده خود نداشتند. آنطور که از سایت رسمی این اتحادیه بر می آید مشی سیاسی این تشکل، همسویی با جریان اصلاحطلبی، به خصوص وزارت علوم دولت یازدهم، نقد سیاست های اصولگرایان و عملکرد هشت ساله دولت محمود احمدی نژاد است.

علی رغم اینکه اعضای این اتحادیه ادعای نمایندگی از قشر زیادی از دانشجویان را یدک می کشیدند، با تعداد تشکل کمتری از نصاب قانونی لازم برای یک اتحادیه دانشجویی اعلام موجودیت کرد.

در بیانیه اعلام موجودیت این اتحادیه نام چهارده تشکل به چشم می خورد که اکثر آن را دانشگاه های علوم پزشکی تشکیل می داد. البته از این تعداد تشکل که شامل انجمن های دانشگاه آزاد هم می شد، تعدادی حضور خود در این اتحادیه را تکذیب کردند.

جالب توجه است که پیگیری و هماهنگی انجمن ها برای تشکیل این اتحادیه از سوی کسی به نام ر.ن صورت گرفته که در زمان اعلام موجودیت اتحادیه، دانشجو نبوده است. اخبار واصله و شواهد نشان می دهد که این فرد به دلیل دخالت های بیش از حد از سوی اعضای اتحادیه طرد شده است. بررسی سوابق ر.ن که در واقع موثرترین فرد برای تشکیل این اتحادیه بوده است خالی از لطف نیست.

ر.ن ورودی سال ۸۳ دانشگاه سیستان در رشته ی شیمی است. دوره ی کارشناسی را بعد از هفت سال به پایان می رساند. در دوران کارشناسی عضو انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه سیستان بوده است. در سال ۸۷ به دفتر تحکیم وحدت آمد، اما از آنجا که عضو هیچ کدام از انجمن های اسلامی تابع دفتر تحکیم وحدت نبود، نمی توانست به صورت تشکیلاتی با این اتحادیه همکاری کند. در آن زمان مواضع ر.ن منطبق با سیاست های اصولگرایان بود و به همین دلیل در وزارت علوم دولت دهم مشفول به کار می شود و مسئولیت خانه نشریات وزارت علوم در زمان احمدی نژاد را به عهده می گیرد.

جالب است که فعالیت بعدی ایشان نیز در طیف اصولگرایان جا می گیرد. از طریق خانه نشریات وزات علوم و ارتباطاتی که در آنجا گرفته بود به هفته نامه پنجره راه می یابد و در سمت دبیر سرویس دانشگاه در این هفته نامه به مدیرمئسولی آقای زاکانی که از چهره های شاخص اصولگرایان است، مشغول به کار می شود.

بدین ترتیب فعالیت ر.ن تا قبل از انتخابات ۹۲ در طیف اصولگرایان تعریف می شد. اما در زمان انتخابات ۹۲ به همراه افرادی چون مهدی امیریان به سراغ کسانی رفتند که در طیف رقیب جا می گرفت. ر.ن توانست خود را به حسن سبحانی از کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نزدیک کند، در تیم تبلبغاتی ایشان مشغول فعالیت شود و از این طریق توانست سایت مبارزه را راه اندازی کند. بعد از انصراف حسن سبحانی به تیم انتخاباتی عارف راه یافت. و بعد از کناره گیری دکتر عارف از انتخابات به نفع حسن روحانی، ر.ن هم به تبلیغ برای روحانی پرداخت.

سایت مبارزه در ابتدای کار به عنوان یک سایت شخصی فعالیت می کرد و تنها نویسنده آن ر.ن بود. اما بعد از تشکیل اتحادیه پیرو خط امام به سایت رسمی این اتحادیه تبدیل شد و بیانیه ها و مواضع این تشکل را انعکاس می داد. روند تغییر مواضع ر.ن در سایت مبارزه نیز قابل رویت است.

بعد از این همه تلاشی که ر.ن در تشکیل اتحادیه پیرو خط امام انجام داد، اخباری که اخیرا از این اتحادیه به گوش می رسد، حاکی از این است که انجمن های عضو این اتحادیه، تمایلی به ادامه فعالیت ر.ن ندارند و دیگر ایشان را در مسائل تشکیلاتی خود دخالتی نمی دهند.

تغییراتی که در سایت مبارزه اتفاق افتاده است نیز صحت این اخبار را تایید می کند. اکثر مطالبی که تا چند ماه پیش در این سایت منتشر می شد، به قلم ر.ن بود. اما بعد از اینکه این سایت به ارگان رسمی اتحادیه پیرو خط امام تبدیل شد، نفوذ ر.ن در این سایت کم می شود تا اینکه در این اواخر حتی اجازه انتشار مطلبی در سایت مبارزه را به ایشان نمی دهند.

آپلود عکس برچسب ها : ، ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize