به نام دفتر تحکیم به کام مخالفان وحدت/ اسناد فعالیت غیرقانونی انجمن اسلامی دانشگاه سیستان

انجمن اسلامی داشجویان پیرو خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان که به صورت جعلی با نام دفتر تحکیم وحدت فعالیت غیر قانونی می کند، روز گذشته در آستانه حماسه ۹ دی، اعلامیه ای در حمایت از سران فتنه در برد خود منتشر کرده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر؛ انجمن اسلامی داشجویان پیرو خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان که به صورت جعلی با نام دفتر تحکیم وحدت فعالیت غیر قانونی می کند، روز گذشته در آستانه حماسه ۹ دی، اعلامیه ای در حمایت از سران فتنه در برد خود منتشر کرده است.

این تشکل در برد خود با انتشار اظهارات اخیر میرحسین موسوی و بیانیه خانواده مهدی کروبی به حمایت از این افراد پرداخته و به حصر سران فتنه اعتراض کرده است.

انجمن-سیستان

مضاف بر این، انجمن اسلامی مدعی خط امام دانشگاه سیستان از توزیع نشریه ای به نام ۹ دی در سطح دانشگاه جلوگیری کرده و با تهدید، ارعاب و خشونت اجازه ی توزیع این نشریه در سطح دانشگاه را نداده است. گفتنی است نشریه ۹ دی از دانشگاه مجوز انتشار گرفته، لیکن اعضای انجمن اسلامی مدعی خط امام، به این رای قانونی دانشگاه اهمیتی نمی دهند و بر خلاف آزادی بیان به زور از توزیع این نشریه جلوگیر کرده اند.

این انجمن با نام دفتر تحکیم وحدت در دانشگاه فعالیت می کند و در اساسنامه ی آن عضویت در دفتر تحکیم ذکر شده است. حتی مجوزی که دانشگاه به این تشکل داده است، به شرط فعالیت زیر نظر اتحادیه دفتر تحکیم وحدت صادر شده است، اما این تشکل به هیچ وجه نتوانسته است مراحل عضویت در دفتر تحکیم وحدت را طی کند و صرفا از نام این اتحادیه سو استفاده می کند.

مجوزی که دانشگاه برای این تشکل صادر کرده است در زیر می آید:

مجوز-انجمن-سیستان

همانطور که می بینید “فعالیت زیر نظر دفتر تحکیم وحدت” صراحتا در متن مجوز دانشگاه قید شده است، اما این تشکل هیچگونه اقدامی در جهت عضویت در دفتر تحکیم انجام نداده است و صرفا از نام اتحادیه سواستفاده کرده است.

متن اساسنامه ی این انجمن که عضویت در دفتر تحکیم وحدت در آن قید شده است در زیر می آید:

اساسنامه-انجمن-سیستان

در ضمن در اساسنامه این تشکل ذکر شده است که یکی از اعضای شورای ناظر انجمن اسلامی، نماینده دفتر تحکیم وحدت می باشد. اما تا به حال هیچ گونه نماینده ای از دفتر تحکیم وحدت در انتخابات این انجمن شرکت نکرده است و طبعا انتخابات انجمن مذکور غیر قانونی می باشد.

در زیر بخشی از اساسنامه انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه سیستان که اعضای شورای ناظر را بر می شمرد در زیر می آید:

اساسنامه-سیستان-2

دفتر تحکیم وحدت طی نامه ای در آبان ماه که در زیر آمده است، فعالیت غیرقانونی این گروه را به دانشگاه سیستان و بلوچستان اطلاع می دهد و خواستار رسیدگی به قضیه می شود:

نامه-تحکیم-سیستان

مسئولین دانشگاه سیستان در نامه ای به ضیا هاشمی، معاون فرهنگی وزیر علوم، در این خصوص کسب تکلیف می کند. جالب است که در این نامه نیز عبارت “دفتر تحکیم وحدت” در نام این تشکل آمده است. با اینکه این مسئله به اطلاع معاون فرهنگی وزیر علوم رسیده، اما تا به حال هیچ گونه برخوردی با این تشکل غیرقانونی صورت نگرفته است.

انتظار می رود که وزارت علوم دولت یازدهم که مدعی پایبندی به قانون است هر چهه سریع تر اقدامی شفاف در این خصوص انجام دهد و شائبه های نگاه سیاسی و تبعیض آمیز را در برخورد با تشکل ها از بین ببرد.

نامه ی دانشگاه سیستان به معاون فرهنگی وزیر علوم در زیر می آید:

نامه-دانشگاه-سیستان-معاون-فرهنگی-وزیر-علوم

آپلود عکس برچسب ها : ، ، ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize