انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز همچنان به اسلاف خود می تازد

دعوت از هادی غفاری که در جناح های افراطی اصلاحطلبان جای می گیرد به عنوان تنها سخنران مراسم روز دانشجو در حالی اتفاق می افتد که اعضای انجمن علوم پزشکی شیراز قبل از انتخابات ۹۲ با افرادی چون مصطفی پورمحمدی از جناح مقابل جلسه ی انتخاباتی می گرفتند و خبر...

پایگاه خبری تحلیلی آذر؛ هفته گذشته هادی غفاری به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن حضور در این  دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت که با اعتراض شمار زیادی از دانشجویان و بیانیه ی اعتراضی تشکل های دانشجویی شیراز مواجه شد.

دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از فردی که به تندوری های افراطی معروف است و سابقه ی مشخصی در فتنه ۸۸ و توهین به رهبر انقلاب دارد نشان از تغییر رویکرد فاحش این انجمن اسلامی دارد.

resized_71271_488

بررسی عملکرد و سوابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی نشان از تغییر مشی این مجموعه با شیب بسیار سریع دارد که مشخص نیست در انتها به کدام جهت منجر خواهد شد.

دعوت از هادی غفاری که در جناح های افراطی اصلاحطلبان جای می گیرد به عنوان تنها سخنران مراسم روز دانشجو در حالی اتفاق می افتد که اعضای انجمن علوم پزشکی شیراز قبل از انتخابات ۹۲ با افرادی چون مصطفی پورمحمدی از جناح مقابل جلسه ی انتخاباتی می گرفتند و خبر آن را به طور علنی در سایت انجمن اسلامی منتشر می کردند.

انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز

حال چه طور شده است که از جلسات اتاق فکر انتخاباتی با فردی که در انتهای جناح راست جای می گیرد به دعوت از هادی غفاری رسیده اند جای تامل دارد.

البته این تغییرات فکری به یکباره صورت نگرفته است. انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز قبل از اینکه از هادی غفاری دعوت به عمل آورد، بر روی گزینه ی معتدل تری سرمایه گذاری می کند. در تاریخ نهم آبان سال ۹۲ اعضای این تشکل دانشجویی با محمد رضا 
دیدار می کنند و در موضوعاتی چون «توجه به پتانسیل بالای جریانات سیاسی اصلاح‌طلب در میان مردم» به گفتگو می نشینند.

دکتر-عارف

همانطور که در عکس مشاهده می کنید علاوه بر اعضای انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز افراد دیگری نیز در این جلسه شرکت کرده اند. فرد فرصت طلبی که در مطالب گذشته به سوابق آن اشاره شد و نقش زیادی در تغییر مشی انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز ایفا کرده است. این فرد بعد از انتشار مطلب افشاگرانه ” شخص پشت پرده و طرد شده اتحادیه پیرو خط امام را بیشتر بشناسید ” در صفحه فیس بوک خود داشتن هرگونه ارتباط با دکتر عارف را تکذیب می کند غافل از اینکه در دنیای امروز واقعیتی نیست که پنهان بماند.

این سیر تغییر مرام در رفتار انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اعلام مواضع رسمی این انجمن نیز مشاهده می شود. این تشکل در تاریخ سوم خرداد سال ۱۳۹۳ به مناسبت حماسه دوم خرداد بیانیه ای صادر می کند که در آن سعی دارد حسن روحانی، رئیس جمهور محترم را در جناح اصلاحطلبان جای دهد و از ایشان رفتار های اصلاحاتی مطالبه می کند. در قمستی از این بیانیه آمده است که: « لذا انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن درخواست از سیاست‌گذاران دولت تدبیر و امید برای تداوم روند اعتدالی و اصلاح‌طلبانه‌ی خود، از ریاست محترم جمهور و دولتمردان ایشان می‌خواهد شعارهای اصلی اصلاحات را فراموش نکرده و با تکیه بر اصول قانون اساسی از هیچ تلاشی برای احقاق حقوق قانونیِ ملت دریغ نکنند.»

نگاهی به اعلام مواضعی که در گذشته این انجمن اسلامی صادر کرده است نشان از تغییر رویکرد محسوس این تشکل دارد. انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز در فروردین ۱۳۹۲ درباره سال حماسه ی سیاسی و اقتصادی بیانیه ای صادر می کند. جدای از اینکه موضوع مورد بحث در بیانیه با روند فعلی این تشکل همخوانی ندارد، مواضعی هم که در این بیانیه گرفته می شود نشان از تفاوت جدی با رویکرد فعلی انجمن دارد. در قسمتی از این بیانیه آمده است: «هرساله شاهد این هستیم که در ابتدای سال رهبر معظم انقلاب با توجه به شرایط روز کشور و جهان صحبت ها و رهنمودهایی را برای اداره کشور و جریان های داخلی و خارجی بیان می کنند و خط مشی کلی نظام را مشخص می نمایند. ما هم اکنون در سالحماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، شاهد ابعاد تاثیرگذاری های دیگر آن خواهیم بود.» 

یا در بخش دیگری از این بیانیه خلاف عملکرد اصلاحطلبان در فتنه ۸۸ آمده است: «پیرو بحث حماسه سیاسی و صحبت های شفاف رهبری، باید دانست که نظر ایشان فصل الخطاب است»

رفتار تشکیلاتی این انجمن نیز نشان از پشت کردن این انجمن به پیشینیان خود و تغییرات محسوس دارد. این رفتار در رابطه با تشکیلات دفتر تحکیم وحدت به اوج می رسد. انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حالی عضویت خود در دفتر تحکیم وحدت را منکر می شود که هنوز بیانیه های مشترکی که با این اتحادیه صادر کرده را از روی آرشیو سایت خود برنداشته است.

انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نه تنها در دفتر تحکیم وحدت عضو بوده است، بلکه حضور فعالی در این اتحادیه نیز داشته است. تا آنجا که دبیر سالهای ۹۰ و ۹۱ دفتر تحکیم وحدت از اعضای این انجمن بوده است. اما در حال حاضر این تشکل تا حدی تحت تاثیر افراد خارج از مجموعه قرار گرفته که حتی برای اعضای سابق خود نیز احترامی قائل نیست و به  سوابق آنها اهمیتی نمی دهد.

آپلود عکس برچسب ها : ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize