افزایش ۱۰۰ درصدی وام ضروری و ۷۶ درصدی وام مسکن +جزئیات

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، میزان وام‌های دانشجویی را به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش داد.

پایگاه خبری تحلیلی آذر؛طرح افزایش اصلاح سقف وام‌های دانشجویی در چهل و هفتمین جلسه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان تصویب شد.

بر اساس این مصوبات، سقف وام های دانشجویی از سوی صندوق رفاه دانشجویان به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش یافت. این در حالی است که بعضی از وام ها از جمله وام تحصیل دانشجویان مجرد ۴۷ درصد، وام دانشجویان دکترای متأهل حدود ۵۲ درصد، وام مسکن برای دانشجویان مجرد در تهران ۷۶ درصد، برای دانشجویان شهرهای بزرگ ۴۷ درصد و وام ضروری ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

از دیگر مصوبات این جلسه این بود که برای کمک به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در انجام پایان نامه  و رساله، علاوه بر کمک بلا عوض دانشگاه ها وام ضروری برای دانشجویان دوره  کارشناسی ارشد ۶۷ درصد و برای دانشجویان دوره  دکترا ۶۰ درصد افزایش یافت.

همچنین به منظور حمایت از دانشجویان نمونه، برتر و ممتاز دانشگاه ها، پرداخت وام استعدادهای درخشان، حداکثر تا ۲ برابر سقف مجاز افزایش یافت.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد به منظور حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی با کمک و بهره برداری از ظرفیت بانک ها و صندوق های اعتباری و از محل بودجه صندوق، نسبت به برقراری و افزایش وام شهریه دانشجویان حسب مورد اقدام لازم به عمل آید.

آپلود عکس برچسب ها : ، ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize