چاقو دسته خود را برید/ امین مجیدی فرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، اینکه چه شد که این این شخصیت نه چندان سیاستمدار با خلقیات عجیب و غریب و پرونده ای پر از انواع و اقسام گاف ها هم اکنون شده است سکاندار کشتی کشوری که خود بخشی از جهان را رهبری می کند، سئوالی ست که...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، اینکه چه شد که این این شخصیت نه چندان سیاستمدار با خلقیات عجیب و غریب و پرونده ای پر از انواع و اقسام گاف ها هم اکنون شده است سکاندار کشتی کشوری که خود بخشی از جهان را رهبری می کند، سئوالی ست که پاسخ های زیادی به آن داده می شود. از بیداری ملت آمریکا در برابر نظام حاکم گرفته تا صداقت دونالد ترامپ! اما اگر از کمی بالاتر و خارج از میدان بازی این چند روز اخیر نگاه کنیم می توان پاسخ های دیگری را هم دید که کمتر دیده می شوند!

کلینتون کیست؟

هیلاری کلینتون نماد نظام حاکم سرمایه داری ست. نظامی که دیگر سنگری از زندگی افرادش نمانده که فتح نکرده باشد و در تک تک لحظات انسان ها نقش بازی می کند. سلطه سرمایه داری همه چیز را کنترل می کند. او لذت را تعریف می کند و زندگی را با آن جهت می دهد. او می گوید که چه بپوشید، چه بخورید و چگونه فکر کنید. برای سرمایه داری بهتر است که شما سرگرم باشید تا نکند که به چیزهایی اضافه بیاندیشید. بیاندیشید که چه بر سرتان آمده و چگونه در حال کنترل هستید. بنابراین هیلاری کلینتون نماد سلطه همه جانبه یک نظام بر زندگی یک ملت است و یکی از بهترین “وسیله” ها برای این سلطه : سلبریتی ها!

ترامپ کیست؟

دونالد ترامپ یک سلبریتی واقعی ست. او یک فرد جذاب برای ملتی ست که سرمایه داری آن ها را شکل داده است. او خیلی جذاب صحبت می کند. رکیک حرف می زند. از اینکه بی پرده و عریان باشد شرم نمی کند. پر از گاف های جنسی ست. همه چیز را سخیف می کند و ساده می بیند. و همه این ها “جذاب” است برای یک جامعه شکل داده شده! و البته هر چیزی که که جامعه سخیف شده می خواهد بشنود، از زبان او بیرون می آید و این یعنی یک سلبریتی واقعی البته از نوع سیاسی آن.

سلبریتی بودن در جامعه معاصر لزوما به این معنی نیست که یک فرد در مقایسه با میانگین افراد آن جامعه از استعداد، مهارت، ذکاوت یا سایر موهبت ها برخوردار است. این صرفا به این معنی ست که یک نفر به شکل موفقت آمیزتری بسته بندی شده، تبلیغ شده و توده تشنه را جذب خود کرده است.(۱) و ترامپ به خوبی این ویژگی ها را داشت. او یک سلبریتی سیاسی ست که بخ خوبی بسته بندی و تبلیغ شد و توانست توده تشنه را جذب سیاست دلخواهشان بکند!

کلینتون به که باخت؟

هیلاری کلینتون به خود باخت. او نماد نظامی بود که خود سلبریتی ها را می سازد. آن ها سلبریتی ها را به عنوان یک کالا وارد بازار می کنند تا آن ها هم بفروشند و هم به فروش برسند! (۲) تا با آن ها پایشان را بیشتر از گلیم شان فراتر ببرند و ملت بیشتر به این نتیجه برسند که “همه چی آرومه” !

و حالا این سلبریتی ها پا به میدان سیاست گذاشته اند و چه کالایی پر زرق و برق تر از آن ها برای اینکه یک ملت را به خود جذب کند؟! و حالا این سلبریتی ها ی سیاسی می خواهند که جا را بر سیاستمداران و سازندگان خود تنگ کنند و کلینتون از این ساخته خود شکست خورد با اینکه به نظر می رسد چاقو دسته خود را نخواهد برید؟

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize