مجتبی ثابتی

علی مطهری؛ بزرگترین شوریده بر اعتبارات اکتسابی پدر

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران در یادداشتی به بررسی عملکرد علی مطهری و چگونگی رفتار پدرش شهید مطهری در برخورد با غرب پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، مجتبی ثابتی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران در یادداشتی به بررسی عملکرد علی مطهری در مقایسه با شهید مرتضی مطهری پرداخت.

متن یادداشت ثابتی به شرح ذیل است:

«اگر شهید علامه مطهری، مطهری شد به واسطه مجاهدات علمی، مکاشفات الهی، مبارزات انقلابی، شکنجه‌های فیزیکی و مجادلات کلامی و فلسفی بوده است. همه دارایی شهید مطهری، اکتساب بود و محصول زحمات خویش.

نکته مهم استفاده فرصت طلبانه و انتسابی علی مطهری از اکتسابات حضرت علامه مرحوم است.

اینکه علی مطهری تا کی می‌خواهد از اکتسابات پدر، انتساب کند جای سوال هست. اگر تاریخ انقلاب را ملاحظه کنیم می‌توان به نمونه‌های تاریخی دست یافت، از جمله استفاده انتسابی سید حسین خمینی از نام و نه مرام حضرت امام راحل(ره).

سید حسین مادامی که از مسیر حضرت امام عبور کرد نام خود را هم از بین برد و با برخورد تند و قاهرانه حضرت امام مواجه شد و هیچ اکتسابی نکرد.
استفاده انتسابی فرصت طلبانه در کوتاه مدت می‌تواند نام‌آور و نان آور شود اما در دراز مدت نشان‌ها را هم از بین می‌برد و این بزرگترین خطر برای صاحبان و صانعان اعتبار است.
علی مطهری بزرگترین شوریده بر اعتبارات اکتسابی پدر شده است و اگر در مسیر صانع قرار نگیرد، اعتبار صانع که همان خون دل‌های شهید مطهری هست را به سرعت تخدیش می‌کند.

علی مطهری باید متوجه شود که اگر زحمات پدر نبود امروز حتی توسط مغازه دار کوچه خویش هم شناخته نمی‌شد و اگر نام شهید مطهری بر ایشان چسب نمی‌شد امروزه جراید محلی هم از ایشان نامی نمی‌بردند.
اینکه صانع (شهید مطهری) مداوم موجبات تحقیر و تخطئه منورالفکران، غربگرایان و مجاهدین خلقی‌ها را فراهم می‌کرد و بدین واسطه اعتبار واقعی کرد و فرزندش دقیقا در مسیر تهییج و تمدیح روشنفکران و سکولارها شود نشان از عزم جدی ایشان در راستای شوریدگی بر پدر است و این شوریدگی می‌تواند نام شهید مطهری و نان علی مطهری را با خطر جدی مواجه کند.

 

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize