عرفان جان نثاری در گفتوگو با آذرنامه:

آمریکا در برجام تعهدی به لغو قوانین نداده است

عرفان جان نثاری دبیر تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین (دفتر تحکیم وحدت): آمریکا در برجام تعهدی به لغو قوانین نداده است بلکه تعهد به توقف اجرای تحریم‌ها داده است.

عرفان جان نثاری دبیر تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین (دفتر تحکیم وحدت) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آذر، در رابطه با نقض قوانین برجام توسط آمریکا گفت: آمریکا در برجام تعهدی به لغو قوانین نداده است بلکه تعهد به توقف اجرای تحریم‌ها داده است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: ابتدا باید گفت آیا تمدید قانون داماتو توسط آمریکایی‌ها نقض برجام به حساب می آید؟ در پاسخ باید بگوییم خیر زیرا دولت آمریکا در برجام تعهدی به لغو قوانین نداده است و تنها تعهد به توقف اجرای تحریم ها داده. بنابراین در صورتی‌که رئیس جمهور آمریکا اعمال تحریم‌های این قانون را پس از تصویب و امضا متوقف نکند،  نقض برجام خواهد بود.

وی افزود: بر طبق شروط نه گانه رهبری مبنی بر وضع نشدن هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه و همچنین صحبت‌های ایشان در میان بسیجیان مبنی بر نقض برجام، تکلیف بر اساس بند ۳ مصوبه مجلس بر دولت و همچنین شورای امنیت ملی به عنوان مرجع رسیدگی به این موضوع روشن خواهد بود.

این فعال دانشجویی گفت: به گونه‌ای که ایران باید بر طبق این مصوبه اقدامات متقابل در جهت احقاق حق ملت ایران انجام دهد و همکاری متقابل را متوقف نماید و توسعه برنامه صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به طوری که ظرف مدت دو سال ظرفت غنی سازی کشور به صد و نود هزار سو افزایش یابد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین ادامه داد: با این حال بعید به نظر می‌رسد که دولت علی‌رغم سخنان گذشته آقای ظریف در مجلس جمهوری اسلامی مبنی بر نقض برجام در قانون داماتو قصدی برای توقف برجام داشته باشد.

جان نثاری در پایان گفت: در مجموع شیوه برخورد مقام معظم رهبری با این قانون حجت را در قضیه برجام بر همه تمام کرد. حال باید به انتظار بنشینیم و شیوه برخورد دولت، مجلس و شورای عالی امنیت ملی را پس از تصویب این قانون نظاره کنیم.

 

 

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize