صفرپور در گفت‌وگو با آذرنامه:

مردم با بررسی سیاست‌های خارجی و داخلی رئیس‌جمهور نسبت به نظام بی اعتماد می‌شوند

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (دفتر تحکیم وحدت) در رابطه عملکرد رئیس جمهور گفت: مردم وقتی عملکرد رئیس جمهور در سیاست خارجی و داخلی را بررسی می‌کنند نسبت به نظام بی اعتماد می‌شوند.

علیرضا صفرپور طی مصاحبه‌ای با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آذر، درباره تبرئه زاکانی و اعلام جرم شدن علیه برادر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در کشوری دیگر همچون کره جنوبی همچنین موردی پیش آمده بود که یکی از نزدیکان آن‌ها رانتی استفاده کرده بود و در ابتدا مردم و سپس پارلمان آن‌ها خیلی جدی مسئله را پیگیری کردند تا کار به برکناری رئیس جمهور هم کشید.

صفرپور ادامه داد: در مسئله اول مردم از قوه قضاییه انتظار اجرای عدالت را دارند مهم‌ترین رکن نظام برای عدالت قوه قضاییه هست، عملکرد قوه قضاییه می‌تواند مردم را به نظام خوش‌بین یا بدبین کند.

وی با اشاره به شرط ایجاد حکومت علوی در جامعه و چشیدن طعم حکومت علوی توسط مردم، گفت: قویه قضاییه بدون ملاحظات سیاسی و بدون اینکه به نسبت افراد با رئیس جمهور توجه کند بیاید عدالت را اجرا کند و بدون توجه به این موارد حق را به حقدار برسانند.

این فعال دانشجویی با تصریح اینکه حالا زاکانی تبرئه شده است باید طرف مقابل پاسخ گو باشد، گفت: مردم و دانشجویان الان باید از قویه قضاییه مطالبه کنند که اعلام کند در حالی‌که مردم در فشارهای اقتصادی هستند همچنین موضوع‌هایی باعث نگرانی آن‌ها می‌شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر نکته‌ای خطاب به قویه مقننه و مجلس شورای اسلامی در رابطه با تصویب قانون شفافیت مالی افزود: آن‌ها می‌توانند با قانون‌گزاری‌های درست و جدی مانع از ورود این‌گونه افراد به سیستم مدیریتی کشور بشوند. از مواردی که مجلس می‌تواند تصویب کند موضوع شفافیت مالی می‌باشد. آیا مجلس از تصویب چنین قانونی از شخصی یا از چیزی می‌ترسند؟ بهتر است اعلام شود افراد قبل از اینکه مسئولیتی را بپذیرند باید استعلام مالی خود را گزارش دهند. اگر چنین قانونی اجرا شود و وضعیت مالی کنترل شود همچنین مواردی به‌وجود نمی‌آید واگر هم به‌وجود بیاید مردم متوجه می‌شوند که مقصر نظام نیست بلکه خود افراد مقصر هستند.

وی افزود: مردم در انتخابات ۹۶ کارنامه عملکرد دولت را در خصوص موفقیت تحقق شعارها بررسی خواهند کرد. وقتی مردم متوجه شوند در سیاست خارجی برجام ناکارمد بود و در سیاست داخلی نزدیک‌ترین افراد به رئیس جمهور دچار فسادهای مالی شدند، مردم دچار بدبینی نسبت به نظام جمهوری اسلامی می‌شوند.

صفرپور در پایان با تصریح اینکه اگر روحانی می‌خواهد برای ۴ سال آینده رئیس‌جمهور باشد، گفت: روحانی باید با قاطعیت در چنین مواردی برخورد کند و در آخر برای عاقبت به خیر خود مسائل را به طور شفاف بررسی کند.

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize