انتقاد وزیر بهداشت از لحن سخنرانی دانشجویان در روز دانشجو

وزیر بهداشت به سخنرانی دانشجویان در ۱۶ آذر اشاره کرد و گفت: ۱۶ آذر که در دانشگاه خدمت رئیس جمهور رفته بودم در دلم غصه گرفت چرا که ۸۰ دقیقه وی سخنانی را شنید که لحن خشونت از آن می‌بارید و در جمع نیز مرگ بر این و مرگ بر...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، سید حسن هاشمی در همایش «اخلاق و حقوق حرفه‌ای، قوانین و حقوق پزشکی» اظهارداشت: پیامبر اشرف مخلوقات بوده و ابزارش برای هدایت مردم نیز رفتار و اخلاقش بود لذا همه کسانی که مدعی عمل به دین هستند باید در همه عرصه‌ها اخلاق‌مدار بوده و این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه موضوع توجه به اخلاق به ویژه در کشور ما که اسلامی بوده بسیار حائز اهمیت است، افزود: بنای کشور اسلامی این بوده که ارزش‌های اسلامی را به دنیا نشان دهد.

وزیر بهداشت گفت: در مورد سوء اخلاق جامعه پزشکی از من سئوال می‌شود و پاسخ واحد من در این زمینه این بوده که در جامعه‌ای اگر اخلاق آن سقوط کند همه ارکان آن سقوط خواهد کرد و این مسئله مربوط به حرفه خاصی همچون پزشکی نیست.

هاشمی اضافه کرد: اگر مسئولین سیاسی، اجرایی و قضایی و … طبق ارزش‌ها باشد نتایج موثری را خواهیم داشت.

هاشمی گفت: امروز یکی از غصه‌های ما عدم توجه به مبانی اخلاقی است و علیرغم اینکه حرفش را زیاد می‌زنیم کمتر عمل می‌کنیم در این میان کسانی که بیشتر صحبت از اخلاق می‌کنند متاسفانه کمتر این مسئله را عمل کرده و مورد توجه قرار می‌دهد.

وی افزود: کشور اگر بخواهد ساخته شود باید حدود احترام رعایت شود، ما در این هفته از وحدت زیاد صحبت می‌کنیم و این مسئله اساس دعوت اسلام به یکتاپرستی است اما آیا در رفتار سیاسی کاملاً به آن پایبندیم؟!

وزیر بهداشت به سخنرانی رئیس جمهور در مراسم روز دانشجو اشاره کرد و گفت: ۱۶ آذر که در دانشگاه خدمت رئیس جمهور رفته بودم در دلم غصه گرفت چرا که ۸۰ دقیقه ایشان سخنانی را شنیدند که لحن خشونت از آن می‌بارید و در جمع نیز مرگ بر این و مرگ بر آن سر داده شد. آنهم روسای جمهور گذشته، واقعاً به چه سمتی در حال پیش رفتن هستیم؟!

هاشمی گفت: شاید زمانی پزشکان از این جمله من ناراحت می‌شدند ولی باید توجه داشت که ما در جامعه پزشکی بیش از هر چیز به نقد از درون احتیاج داریم.

هاشمی اضافه کرد: اینکه از یک تریبون دعوت شود و دریچه‌ای را یک طرفه برای ۸۰ میلیون نفر باز کنیم و اطلاعات دروغ منتشر کنیم این مسئله انصاف نیست و به نقد از درون احتیاج دارد.

وزیر بهداشت گفت اعتماد مردم سرمایه اجتماعی است و رفتارهایی را داریم می‌بینیم که همه سرمایه‌های اجتماعی مملکت را از بین می‌برد و این مسئله تنها برای پزشکان نیست بلکه قضات و کسانی که در دانشگاه، حوزه و … فعالیت می‌کنند نیز وجود دارد. من اگر راستش را بخواهید نفوذ را از این قسمت‌ها می‌بینم.

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize