دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در برنامه «زاویه»:

مطالبات جنبش‌‌های دانشجویی باید در جهت رفع مشکلات مردم و جامعه باشد

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با تأکید بر اینکه اولویت یک رسانه را بسنجد و مطالباتش را به آن سمت سوق دهد، گفت: مطالبات جنبش‌‌های دانشجویی باید در جهت رفع مشکلات مردم و جامعه باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، محمدامین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در برنامه تلویزیونی «زاویه» در پاسخ به سؤال که به طور مشخص جنبش‌های دانشجویی چه تغییراتی می‌خواهند به واسطه تشکل به عنوان جنبش دانشجویی انجام دهند، گفت: در مرحله اول تغییرات، در محیط درونی یا همان محیط دانشگاه ایجاد می‌شود و در مرحله دوم نیز این تغییرات شامل محیط بیرونی، یعنی مردم است.

وی با طرح این سؤال که آیا دانشجو، مؤذن جامعه است یا یک فضای رسانه زده را طی می‌کند؟، افزود: منظور بنده بحث جناحی نیست، بلکه منظور از رسانه‌زدگی این است که جنبش دانشجویی باید اولویت یک رسانه را بسنجد و مطالباتش را به آن سمت سوق دهد و یا به عبارتی این مطالبات در جهت رفع مشکلات مردم و جامعه باشد.

این فعال دانشجویی، تصریح کرد:دو راهکار در زمینه گسترش فعالیت‌های جنبش‌های دانشجویی وجود دارد، یکی اینکه جنبش دانشجویی به عنوان خواص دانشجویی علاوه بر درس و تحصیل علم، یک فوق برنامه دارد.

سلیمی اضافه کرد: جنبش دانشجویی ابتدا باید یک نگاه عمیق از مشکلات واقعی جامعه برای خودش ایجاد کند و سپس راه‌های مطالبات این مشکلات را در کف دانشگاه‌ها بیابد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه از دانشجو و دانشگاه به عنوان دماسنج نام برده می‌شود، درست نیست، زیرا دانشگاه از مردم فاصله گرفته است که این فاصله می‌بایست کمتر شده و مطالبات دانشجویی نیز در راستای مطالبات مردم باشد، البته تاکنون سعی شده اینگونه باشد.

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize