نماینده مردم تهران در مجلس

دشمنان انقلاب اسلامی رنگ عوض کرده اند اما همان دشمنان سه دهه قبل هستند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دشمنان انقلاب اسلامی رنگ عوض کرده اند اما همان دشمنان سه دهه قبل هستند و ما می دانیم که در چه شرایطی شرایطی این بحث ها را می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، محمدرضا عارف روز پنجشنبه در آیین اختتامیه نهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در دانشگاه خوارزمی گفت: ما از نظر علمی هیچ وقت نمی توانیم دور کشور خط بکشیم در واقع تعامل علمی برای ما یک اصل است اما باید متکی به صنایع و تولیدات داخلی خود باشیم واقعیت این است که دشمنان انقلاب اسلامی فقط رنگ عوض کرده اند اما همان دشمنان سه دهه قبل هستند و ما می دانیم که در چه شرایطی این بحث ها را می کنیم.

 

وی با بیان اینکه ما نقش و جایگاه خود در منطقه را می دانیم، افزود: چشم امید کشورهای اسلامی و کشورهای منطقه به تولیدات علمی ایران است و این یک واقعیت است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه شرکت های غربی هیچگاه نخواسته اند که ما به این جایگاه برسیم، گفت: باید با خوداتکایی توجه به تولیدات داخلی را دنبال کنیم.

 

عارف اضافه کرد: در حوزه فرماندهی و کنترل نیز اگر بخواهیم پاسخگوی نیازها و مطالبات باشیم باید شعار خوداتکایی در صنعت فرماندهی و کنترل را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

به گفته وی با توجه به اینکه کشور ما در معرض حوادث غیرمترقبه و شرایط بحرانی در بخش‌های مختلف قرار دارد بنابر این باید در حوزه فرماندهی و کنترل  یک وحدت رویه ایجاد شود.

 

عارف از علم فرماندهی و کنترل به عنوان یک فراعلم نام برد و اضافه کرد: برخی‌ها تصور می‌کنند که فرماندهی و کنترل تنها مختص به بخش های دفاعی کشور است اما واقعیت این است که نمی‌توانیم یک بخش را نام ببریم که به این علم محتاج نباشد. محدود کردن علم فرماندهی و کنترل تنها به بخش دفاعی درست نیست.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت :  بخش  دفاعی کشور در حوزه علم فرماندهی و کنترل پیشگام هستند بنابر این باید این رویه در سایر بخش‌های کشور پیش گرفته شود بیان کرد اگر در بخش راه آهن کشور علم فرماندهی و کنترل به کار گرفته می شود هیچ وقت فاجعه ای مانند حادثه راه آهن سمنان رخ نمی داد.
وی بر ضرورت راه اندازی رشته های مرتبط با علم فرماندهی و کنترل در دانشگاه ها تاکید کرد و افزود دانشگاه های ما تاکنون به این باور نرسیدند که باید رشته های مرتبط با این اعلم را ایجاد کنند نمایندگی مردم تهران در مجلس گفت از دانشگاه های بزرگ انتظار داریم که در زمینه ی ایجاد رشته های مرتبط با علم فرماندهی و کنترل ورود پیدا کنند.

 

عارف با بیان اینکه شعار انجمن علمی فرماندهی و کنترل کشور بومی سازی فناوری فرماندهی و کنترل است و ما می توانیم این مهم را محقق کنیم بیان کرد تقویت صنعت فرماندهی و کنترل هم از دیگر اولویت‌های این انجمن است همکاری با انجمن های علمی مرتبط با علم فرماندهی و کنترل، سازمانهای حاکمیتی و نهادهای عمومی را از دیگر اولویت‌های این انجمن برشمرد و اضافه کرد خواهش ما از بخش های حاکمیتی عمومی و امدادی این است که انجمن علمی فرماندهی و کنترل را از خود بدانند وظیفه ما خدمت به تمام نهادها از جمله نهادهای عمومی و امدادی است.

 

وی با بیان اینکه آماده همکاری با بخش مدیریت بحران کشور هستیم اضافه کرد امیدواریم بتوانیم کنفرانس علمی فرماندهی و کنترل را که در سطح ملی برگزار می شود به سطح بین المللی ارتقا دهیم.

 

نمایندگی مردم تهران در مجلس گفت میزبان دهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل مشخص شده اما باید در شورای اجرایی این انجمن میزبانی دانشگاه موردنظر مصوب شود و پس از تصویب دانشگاه میزبان اعلام خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه علم فرماندهی و کنترل یکی از اولویت های راهبردی کشور است اضافه کرد  در دهه پنجم انقلاب اسلامی یکی از اولویت‌های انجمن علمی فرماندهی و کنترل استمرار سیاست ترویجی علمی فرماندهی و کنترل است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه ضمن گرامیداشت هفته ی پژوهش بیان کرد نظام به وضعیت علم و فناوری در کشور پی برده  است بنابر این توسعه کشور در گرو توسعه سرمایه انسانی و علم و فناوری است با بیان اینکه راهبرد نظام در حوزه علم و فناوری در اسناد بالادستی همچون سیاست های کلیه علم و فناوری نقشه جامع علمی کشور و سند اقتصاد مقاومتی با جهت گیری شفافی مشخص شده است افزود در جهت گیری سند اقتصاد مقاومتی صحنه اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص ملی ۵۰ درصد پیش‌بینی شده است بنابر این تحقق این مهم رسالتی است که بر عهده ی دانشگاه ها و محققان است.

 

واقعیت این است که درآمدهای محدود نفتی نمی توانیم کشور را اداره کنیم بنابر این باید سهم ۵۰ درصدی اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص ملی با همت دانشگاه ها محقق شود.

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize