طالبی تصریح کرد:

مسلمانان با تکیه بر مشترکات در همه عرصه‌ها گوی سبقت را از دشمنان بربایند

عضو شورای استانی مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران گفت: مسلمانان باید با تکیه بر مشترکات دوباره گوی سبقت را در همه عرصه‌ها از دشمنان بربایند و با اجرا کردن فرامین اسلام جامعه جهانی را به سمت صلح و سعادت حرکت دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، مهری طالبی عضو شورای استانی مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا)، با اشاره به حضور این تشکل دانشجویی در مراسم سی‌امین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: با نگاهی تطبیقی به منشور حقوق بشر سازمان ملل و مروری بر اوضاع کنونی کشور‌های مسلمان از جمله نیجریه، میانمار، یمن، بحرین، افغانستان، پاکستان، عراق، عربستان و مسلمانان چین و هند و سایر بلاد اسلامی در می‌یابیم که گویی این منشور برای انسان‌هایی غیر از مسلمین نوشته شده؛ از آنجایی که حتی یک بند از این منشور به موقع لزوم در مورد مسلمانان جهان اجرا نمی‌شود.

وی افزود: به عنوان مصداق در ماده ۲۵ بند ۱ منشور حقوق بشر سازمان ملل آمده هر کس حق دارد از سطح معیشتی کافی برای سلامتی و رفاه خود و خانواده‌اش از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن، مراقبت‌های پزشکی و خدمات اجتماعی ضروری بهره‌مند شده و به هنگام بیکاری، بیماری، از کارافتادگی و سالخوردگی یا فقدان وسیله امرار معاش و گذران زندگی که خارج از اختیار وی است، تامین شود.

طالبی تصریح کرد: همانطور که شاهدیم هیچ یک از موارد ذکر شده فوق به عنوان حقوق اولیه در نیجریه یا میانمار یا یمن و کشورهای دیگری که نام بردیم برای مسلمین رعایت نمی‌شود. با این اوصاف اکنون دیگر جایی برای خوش‌بینی و کوته فکری و چشم‌داشت به جامعه جهانی برای به دست آوردن حقوق از دست رفته مسلمین باقی نمانده است.

وی خاطرنشان کرد: باید بدانیم همه اینها از ضعف مسلمین در ایجاد وحدت رویه و عمل مقتدرانه بر پایه همدلی نشأت گرفته است، ضعفی که موجب شده سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن دشمنان بهترین نتیجه را برایشان به ارمغان آورد.

طالبی تصریح کرد: جامعه مسلمین باید با تاکید بر وحدت و دست کشیدن از اختلافات درونی همه توان خود را صرف دقت روی توطئه و برنامه دشمن کرده و با وحدت کلمه و اندیشه و عمل اقدامی قاطع‌، جامع و همه جانبه جهت جلوگیری از پیشرفت این روند سرطانی در جامعه اسلامی صورت دهند و با تکیه بر مشترکات دوباره گوی سبقت را در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و علمی از دشمنان بربایند و با اجرا کردن فرامین متعالی اسلام جامعه جهانی را به سمت صلاح و صلح و سعادت حرکت دهند.

 

آپلود عکس
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize