در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین:

در فتنه ۸۸ اگر عمارها کم‌کاری نکرده بودند این فتنه زودتر به اتمام می‌رسید

میزگرد دانشجویی با محوریت بررسی جوانب حماسه ۹ دی و با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و در دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در این دانشگاه برگزار شد.

میزگرد دانشجویی با محوریت بررسی جوانب حماسه ۹ دی و با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و در دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در این دانشگاه برگزار شد.
حماسه ۹ دی را باید زیر ذره‌بین برد تا آثار و دست‌آوردهای آن را فهمید و در آینده به کار برد. به همین مناسبت میزگردی با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

  • چرا ۹ دی در تاریخ ماندگار شد؟

محسن اکبرشاهی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با بیان اینکه برای شناخت حق باید جبهه باطل را شناخت، گفت: برای اینکه عظمت ۹ دی روشن شود باید فتنه‌ای که ماه‌ها در کشور در جریان بود را مورد واکاوی قرار داد.

وی ادامه داد: زمانی که عده‌ای با عبور از خطوط قرمز نظام زمینه ناآرامی و‌ سلب آرامش و امنیت را ایجاد کرده و‌ کار را به جایی رساندند که مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه حجت را بر آن‌ها تمام کرد، مردم به میدان آمده و حماسه بزرگی در ۹ دی ماه را ایجاد کردند.

مجتبی بختیاری دبیر سیاسی تشکل انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز با اشاره به فتنه‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب در ‌کشور شکل گرفت، اظهار کرد: به صورت میانگین هر ۱۰ سال کشور شاهد فتنه‌ای بود که با درایت امام و رهبری و حضور مردم در میدان خنثی شد.

وی حماسه ۹ دی را پاسخی کوبنده توسط ملت به فتنه‌گری ۴ دهه گذشته دانست و افزود: منشأ تمامی فتنه‌ها از یک جا است و هر جایی که جریان مردمی مطرح بود عده‌ای درصدد خدشه به آن بوده‌اند.

امیرحسین فراهانی معاون واحد بین‌الملل تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) هم در این نشست با بیان اینکه آنچه در سال ۸۸ رخ داد بسیار بی‌سابقه بود، اظهار کرد: در این فتنه شاهد هجمه سنگینی از تبلیغات و اغتشاشات بر علیه جمهوری اسلامی بودیم.

این دانشجوی فعال تصریح کرد: از زیبایی‌های حماسه ۹ دی حضور بانشاط و کم سابقه مردم آن هم به صورت خودجوش و بدون هماهنگی قبلی بود.

وی ادامه داد: در این حماسه کسی دست‌اندرکار نبود و‌ به صورت کاملا مردمی و با قدرت فکری برخواسته از انقلاب شکل گرفت که مردمی بودن نظام را به جهانیان نشان داد.

  • ریزش‌ها و رویش‌هایی که در این فتنه و بعد از آن شاهد بودیم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) فتنه را به زلزله تشبیه کرد و‌ گفت: در حقیقت بعد از فتنه عناصر خالص و ‌انقلابی از عناصر منافق و وامانده جدا شده و همگان آن‌ها را شناختند.

وی تأکید کرد: ریزش‌ها و رویش‌ها برای خالص شدن نظام جمهوری اسلامی لازم است تا با پالایش خود مسیر را ادامه دهد.

بختیاری هم با تأکید بر اینکه فتنه ۸۸ اولین و آخرین فتنه علیه انقلاب نبود، تصریح کرد: در این فتنه بسیاری رسوا شدند که با سکوت و یا همراهی خود از جریان فتنه در زمره ریزش‌ها قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: این فتنه درس بزرگی به همگان داد تا در آینده در مقابل فتنه‌های پیچیده چگونه آن را مهار کنند.

  • برای اینکه در مقابل فتنه‌های احتمالی آینده آمادگی لازم را داشته باشیم چه باید کرد؟

فاطمه ربیعی دبیر سیاسی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: مهم‌ترین اولویت در این زمینه بصیرت‌افزایی است که نقش و‌ جایگاه بسیار مهمی دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی پیشنهاد داد: تشکل‌های انقلابی می‌توانند در کنار هم با برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های متنوع و‌ مورد نیاز در این عرصه بدرخشند و در مسیر بصیرت افزایی دیگر دانشجویان حرکت کنند.

ربیعی تأکید کرد: اگر بصیرت افزایی لازم قبل و ‌بعد از حوادث ۸۸ رخ می‌داد این فتنه خیلی زودتر جمع می‌شد‌.

فراهانی نیز بر لزوم گسترش فرهنگ و تفکر انقلابی تأکید کرد و افزود: باید ضمن اطلاع‌رسانی درست و به موقع، حرکات دشمن رصد شده تا راه‌های نفوذ بسته شود.
معاون واحد بین‌الملل تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ادامه داد: تبعیت از فرامین رهبری انقلاب، حضور فعال در جامعه و استفاده از فن‌آوری‌های نوین در کنار خودسازی می‌تواند ما را در مقابل فتنه‌های آینده بیمه کند.

اکبرشاهی نیز تبیین فرهنگ انقلابی را اولویت دانشگاه‌ها دانست و‌ خاطرنشان کرد: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه خود آن قوم بخواهند.

وی بر لزوم شناخت خط امام تأکید کرد و گفت: این شناخت سبب شناخت هر چه بیشتر ما از امام و رهبری می‌شود چرا که فراموشی آن، انحراف را در انقلاب و‌ میان ملت ایجاد خواهد کرد.فرهاد کوه‌کن از فعالین دانشجو در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه باید خلأهای انقلاب را شناخت، افزود: باید به مانند اوایل انقلاب با هزینه کردن خود نسبت به رفع و پر کردن این خلأها اقدام کرد.

  • سخن آخر

معاون واحد بین‌الملل تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره) با بیان اینکه باید همه نسبت به وقایع و امور مختلف تحلیل داشته باشیم، ادامه داد: تبیین آرمان‌ها و روحیه انقلابی توسط افراد مختلف و‌ انتقال آن به نسل جوان یکی از ضروریات است.

فراهانی تأکید کرد: باید بار دیگر به رنسانس دفاع مقدس بازگردیم چرا که این سبک زندگی آکنده از ارزش‌ها و‌ به دور از نگاه مسامحه‌گرایانه است.
بختیاری نیز با بیان اینکه تاریخ معلم اول همه است، تشریح کرد: حضرت علی(ع) ۲ بازوی قدرتمند عمارها و مالک‌ها را در اختیار داشت که حضور این دو بازو در کنار هم سبب پیروزی در جنگ جمل شد اما در جنگ صفین به سبب شهادت عمار و تنها ماندن مالک فتنه‌گران توطئه کرده و شرایط برد را به نفع خود تغییر دادند.وی اضافه کرد: در فتنه ۸۸ نیز اگر عمارها کم‌کاری نکرده و بیشتر در میدان بوده و‌ آگاه‌سازی و روشنگری لازم را انجام می‌دادند بی‌شک این فتنه و غائله زودتر به اتمام می‌رسید از این رو ما باید عمارسازی را در پیش بگیریم تا فتنه جدیدی رخ ندهد.

آپلود عکس برچسب ها : .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize