میرزاده، رییس دانشگاه آزاد خبر داد:

ابلاغ بخشنامه اقتصاد مقاومتی دانشگاه آزاد

باید استاندارد سازی برای محصولات دانش بنیان دانشگاه برای صادرات به خارج از کشور مورد توجه جدی تمامی واحدهای دانشگاه قرار گیرد تا از این طریق جایگاه دانشگاه در عرصه های بین المللی نیز ارتقا یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حمید میرزاده در دیدار نوروزی با اعضای هیات رئیسه دانشگاه با اشاره به نامگذاری سال ۹۶۶ از سوی مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» گفت: امسال فرصت خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی است تا همانند سال های گذشته بتواند توانایی های خود در این عرصه و میزان اثربخشی خود را در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان بیش از قبل نشان دهد.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد آماده ترین و مجهزترین دانشگاه در بین سایر دانشگاه های کشور در زمینه اجرای این فرمان و تحقق اقتصاد مقاومتی است چراکه در سه سال و نیم گذشته به بحث اقتصاد دانش‌بنیان که زیربنای اقتصاد مقاومتی است توجه جدی شده و تشکیلات این کار در تمامی واحدهای دانشگاه به وجود آمده و نهادینه شده است.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: در همین راستا بخشنامه مربوط به اقتصاد مقاومتی به تمامی واحدها و مراکز دانشگاهی ابلاغ شده است.

میرزاده با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۹ مرکز رشد، ۱۸ شهرک فناوری آزاد، هزار و ۱۲۰ شرکت دانش بنیان و هسته فناور و بیش از یک هزار و ۱۰۹ محصول دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، گفت: ۷۰ درصد از این موفقیت ها، ظرف سه سال و نیم گذشته به وجود آمده است.

وی تاکید کرد: تمامی واحدها باید برنامه های خود را در اجرای اقتصاد مقاومتی جهت‌دهی کنند تا نیاز داخلی از طریق عرضه محصولات دانش‌بنیان برطرف شود و استانداردهای تولید محصولات دانش‌بنیان بالا برود تا بتوانیم این محصولات را صادر کنیم.

 

میرزاده با بیان اینکه در طی سه سال و نیم گذشته اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی رشد قابل توجهی داشته است، خاطرنشان کرد: از این رو امروز باید استاندارد سازی برای محصولات دانش بنیان دانشگاه برای صادرات به خارج از کشور مورد توجه جدی تمامی واحدهای دانشگاه قرار گیرد تا از این طریق جایگاه دانشگاه در عرصه های بین المللی نیز ارتقا یابد.

 

وی با تاکید بر لزوم سختگیری در حوزه آموزشی دانشگاه گفت: بیشترین سختگیری در دانشگاه آزاد اسلامی باید در حوزه آموزشی باشد و باید فرآیندها و روش ها در جهت توسعه کیفی آموزش به‌خصوص تحصیلات تکمیلی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه در سال جاری نیز مانند گذشته فرایند جذب اعضای هیئت علمی تمام وقت ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: بازرسی های آموزشی به صورت ادواری و منظم برای رفع نواقص و پیگیری ها صورت خواهد گرفت.

 

میرزاده اظهار داشت: طبق نظر ریاست هیات امنا، دانشگاه در سال جاری برای تشویق پژوهشگران خود اعتبار خوبی در نظر گرفته است و حدود ۱۹ درصد از بودجه این دانشگاه صرف پژوهش می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ درصد تولید علمی ایران متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است و بر اساس اطلاعات پایگاه ESI رتبه این دانشگاه در تولید علمی جهان ۱۵۵ است،  افزود: بنا داریم ظرف سه سال آینده رتبه این دانشگاه در تولید علمی جهان را به زیر ۱۰۰ رسانده و سهم این دانشگاه در تولید علمی کشور را به ۴۰ درصد برسانیم.

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: یک میلیون و ۹۰۰ هزار مترمربع طرح عمرانی نیمه تمام در این دانشگاه به اتمام رسیده است و ما بقی آن تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید در واقع در پایان امسال هیچ طرح عمرانی نیمه تمامی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵٠ درصد نخواهیم داشت.

میرزاده با بیان اینکه در حوزه امور مالی و اداری دانشگاه انتظار انضباط و رعایت مقررات و آیین نامه های دانشگاه آزاد اسلامی را داریم، گفت: همه واحدها باید در امور اداری و مالی منظم و درستکار باشد و باید حسابرسی در امور مالی واحد ها به گونه ای باشد که همه امور شفاف بوده و از شهریه دانشجویان مراقبت و صیانت صورت گیرد.

 

وی یادآور شد: برخورد با تخلفات آموزشی، اداری و مالی در سال جدید سخت گیرانه تر خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر لزوم توسعه حوزه پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حوزه پزشکی برای دانشگاه یک اعتبار است و باید برای توسعه این حوزه تلاش های بسیاری صورت گیرد که خوشبختانه زیرساخت‌ها و برنامه‌های لازم برای توسعه این حوزه تصویب شده است.

میرزاده خطاب به اعضای هیئت رئیسه و مدیران کل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در سال جاری تمامی حوزه ها باید با جدیت پیگیر تحقق برنامه‌های مصوب دانشگاه باشد چراکه در صورت تحقق برنامه‌های دانشگاه، حوزه علمی پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی کشور نیز شکوفا خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی ملی و متعلق به مردم و نظام است، گفت: وظیفه ما خدمت به مردم است و باید در این دانشگاه بتوانیم هماهنگ و همسو با رئیس و اعضای هیات موسس و هیات امنا دانشگاه، نسبت به تحقق اهداف دانشگاه و بنیانگذار آن گام برداریم تا اثربخشی این دانشگاه در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی کشور را افزایش دهیم.

آپلود عکس برچسب ها : ، ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize