یادداشت ملیحه مولودی عضو تشکیلاتی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه (دفتر تحکیم وحدت) :

پشت پرده ی منع تسلیحات هسته ای

کشورهای اصلی دارندهء تکنولوژی هسته ای با پیشرفت تکنولوژیک ملّت ها و تلاششان برای دستیابی به تکنولوژی مستقلّ هسته ای به شدّت از به خطر افتادن منافعشان واهمه دارند. از این رو تمام تلاششان را میکنند تا انحصار هسته ای از دستشان خارج نشود و لذا به کدها و مقررات...

پایگاه خبری تحلیلی آذر/ملیجه مولودی

وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّه وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرینَ مِنْ دُونِهِمْ لاتَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْء فی سَبیلِ اللّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَ أَنْتُمْ لاتُظْلَمُونَ

هر نیروئى در قدرت دارید براى مقابله با آنها (دشمنان) آماده سازید و اسب هاى ورزیده (براى میدان نبرد) تا به وسیله آن دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید و (همچنین) گروه دیگرى غیر از اینها را که شما نمى شناسید و خدا آنها را مى شناسد و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعى اسلام) انفاق کنید به طور کامل به شما باز گردانده مى شود و به شما ستم نخواهد شد.

اینک در پیشاپیش دهمین سالگرد روز فناوری هسته ای که به یمن دست آوردهای دانشمندان هسته ای ایران با ساعت ها کار جهادی شبانه روزی روز ۲۰ فروردین به این نام نامگذاری گردید و هرساله یادآور شعار «انرژی هسته ای حق مسلم ماست» در اذهان ما میباشد اما نقش این شعار در زندگی روزمره ی ما روز به روز کمرنگ تر میشود گویی یاد شهدای این راه هم دیگر گرامی نداشته خواهد شد و این نشأت گرفته از عمل نکردن به دستور اکید قرآن کریم است . در قرآن کریم براین موضوع تاکید شده است که تا میتوانید در دل دشمن ترس راه دهید تا آنها از شما هراس داشته باشند. گسترش و پیشرفت فناوری هسته ای ایران از مصادیق ورود ترس به دل دشمنان اسلام بود که نتنها دشمنان اسلام را از موضعشان بیرون کشاند بلکه امتیازاتی را هم از آنها ستاند اما این امتیازات اندک پاسخگوی خون جهادگران و شهیدان این راه نیست و نخواهد بود و مهمتر از آن از بین بردن عامل ترس دشمنان از ما بود. آیا تا بحال مسئولین از خود سوال کرده اند که کدام کشور ها بر صلح آمیز بودن صنعت هسته ای ما شک داشتند؟ این کشور ها از ملت های مستضعف و تحت استعمار جهان بودند یا از دولت های استعمارگر و خون آشام جهان ؟

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی ویدئو کنفرانسی در ایپک گفت: باید برای همیشه از دستیابی ایران به سلاح اتمی جلوگیری کنیم.
اینها اظهارات نتانیاهو در نشست سالانهء کمیتهء روابط عمومی آمریکا و اسرائیل “ایپک” که به صورت ویدئو کنفرانس در قدس اشغالی صورت گرفت مىباشد.
کشورهای اصلی دارندهء تکنولوژی هسته ای با پیشرفت تکنولوژیک ملّت ها و تلاششان برای دستیابی به تکنولوژی مستقلّ هسته ای به شدّت از به خطر افتادن منافعشان واهمه دارند. از این رو تمام تلاششان را میکنند تا انحصار هسته ای از دستشان خارج نشود و لذا به کدها و مقررات جدید حقوقی از جمله قرارداد الحاقی و حتّی ابزارهای فشار سیاسی روی می آورند که انحصار خود را حفظ کنند.

“تهدید وجودی” که صهیونیستها مطرح میکنند به این مبناست که اگر ایران به تسلیهات هسته ای دست یابد اسرائیل را نابود میکند. در واقع به بهانهء حفظ انحصار هسته ای این رژیم در خاور میانه است. به همین خاطر تمام تلاش خود را برای تحریک آمریکا میکند تا تحریم های متعددی را علیه ایران اعمال کند.

پروندهء هسته ای ایران که صلح آمیز بودن آن بارها و بارها مورد تأیید آژانس قرار گرفته در سر تیتر تهدید بین الملل قرار دارد.
بر اساس اصل ۴ قرارداد NPT ایران حق توسعهء فعالیت های صلح آمیز هسته ای و غنی سازی متصل را دارد; اما حرکت ایران در این مسیر یک چالش جدی است و لذا مقاومت از سوی جهان صورت میگیرد و پروندهء هسته ای ایران را با نگاهی سیاسی در چارچوب شورای امنیت بررسی میکنند.

طبیعی است که افزایش قدرت ایران در منطقهء خاور میانه که حائز اهمیت حیاتی برای منافع آمریکا است برای آمریکا و متحدان سنتی آن در جهان عرب و رژیم صهیونیستی سخت و نگران کننده است. هدف آمریکا در خاور میانهء جدید به حداقل رساندن نقش و قدرت بازیگری ایران است; لذا آمریکا از یکی از مهم ترین ابزار های اعمال نفوذ خود یعنی NPT برای جلوگیری از این امر استفاده میکند.

نکتهء قابل ذکر این است که ایران یک تهدید برای جهان نیست در حوزهء هسته ای بلکه تهدید کنندگان اصلی کشور هایی هستند که از دارندگان اصلی تسلیهات هسته ای هستند و از پیوستن به مذاکرات منع تسلیهات هسته ای که در سازمان ملل آغاز شده, خودداری کردند. این کشورها آمریکا و انگلیس و فرانسه میباشند.
این کشورها که سنگ حقوق بشر را به سینه میزنند چرا باید به مذاکرات نپیوندند؟!آیا این اقدام به این دلیل نیست که برتری آنها نسبت به سایر کشورها از لحاظ قدرت هسته ای حفظ شود تا باتوجه به این برتری بتوانند به سایر کشورها زور بگویند و به خواسته های شوم خود برسند؟!
این کشورها به بهانه ی مبارزه با تهدیدات منطقه ای بعضی کشورها یا مبارزه با سازمانهای تروریستی این تسلیحات را حفظ میکنند
درحالیکه به هیچ عنوان قدرت بازدارندگی ندارند پس این کار عبث میباشد و بهانه ای بیش نیست

آپلود عکس برچسب ها : ، ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize