امیرحسین اکبری، عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب میگوید:

سایه سنگین بی تدبیری مسئولان; بازهم پای وزارت راه در میان است

متاسفانه زمانی که استان آذربایجان شرقی گرفتار سیل شده،پرزیدنت روحانی در عسلویه به دنبال افتتاح پارس جنوبی و پس از گذشت ۳ روز از این حادثه دلخراش بلاخره پیام تسلیتی صادر فرمودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، امیرحسین اکبری، عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب در گفتوگو با آذرنامه اظهار کرد: برخی بی توجهی مردم به هشدار ها و گروهی دیگر ضعف سیستم هواشناسی و سیستم هشدار در کشور اشاره می کنند و معتقدند علت فوت اکثر متفوییان قرار گرفتن در مسیر طغیان سیل بوده و هشدار بسیار دیرتر از وقت متقضی و بعد از بروز حوادث از طریق رسانه های محلی اعلام شده است.
اکبری تصریح کرد: متاسفانه باران های سیل آسا خسارت های فروانی را به استان های آذربایجان شرقی و غربی ،زنجان و کردستان وارد کرد
طی اعلام سازمان هواشناسی این حجم از بارندگی در ۱۵ سال اخیر بی سابقه بوده متاسفانه تا به این لحظه آمار تلفات انسانی۴۸ تن بوده و بیشترین آمار جان باختگان از شهرستان های عجب شیر و آدر شهر گزارش شده است.

 

این فعال دانشجویی ادامه داد: در استان آذربایجان شرقی باران سیل آسا موجب خسارت های فراوان به شهرستان های عجیب شیر،آذرشهر،مراغه،
اهر،ورزقان،میانه،هشترود،بستان آباد شده است وتنها تدبیر مسئولین تعطیلی مدارس و تخلیه روستا ها و مناطق در خطر سیل زدگی بوده
آیا بهتر نبود با تدبیر و پیش بینی های از قبل شده در استان هایی که از کانون های بحران ایران حساب میشوند و متاسفانه هر چند وقت یکبار باید شاهد خسارات و تلفات جانی حاصل از سیل و زلزله و کولاک در این استان ها باشیم چنین بحران بزرگی را تجربه نکنیم؟چیزی نزدیک به ۲۵ هزار نفر از روستاییان در روستا ها محاصره شده و به دلیل خرابی جاده ها و قطع راه های ارتباطی به آن ها دسترسی نیست،وضعیت چنین آشفته ای تنها به دلیل ورود یک سامانه بارشی با چنین حجم از تلفات و خسارات روبه رو شوند.

 

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب ضمن اظهار تاسف از وضعیت پیش بینی این حادثه اد امه داد: در این میان برخی بی توجهی مردم به هشدار ها و گروهی دیگر ضعف سیستم هواشناسی و سیستم هشدار در کشور اشاره می کنند و معتقدند علت فوت اکثر متفوییان قرار گرفتن در مسیر طغیان سیل بوده و هشدار بسیار دیرتر از وقت متقضی و بعد از بروز حوادث از طریق رسانه های محلی اعلام شده است.
متاسفانه در روز جمعه تعداد افرادی که در کنار رودخانه حضور داشتند علی رغم تذکرات محل را ترک نکرده و گرفتار سیل شده اند متاسفانه در آذر شهر ۸ خودرو در زیر پل غله زار همراه با سرنشینانش گرفتار سیل و مفقود شدند.
و اما بنابر اعلام فرماندار عجب شیر بیشترین تلفات مربوط به روستای چنار با ۱۷ تن بوده است.

 

امیرحسین اکبری با بیان اینکه برخی رسانه ها به صورت غیرمنصفانه اصرار بر مقصر نشان دادن مردم داشتند ادامه داد: در این حادثه کسی سلفی نگرفت و مردم عاملی موثری در بحرانی تر شدن شرتیط نبودن ولی در این بین بازهم پای وزارت راه در میان است،سایه سنگین بی تدبیری مسئولان مرگ آذربایجانیها را رقم زد.
وزارت راه در مسیل و زیر پل دور برگردون ایجاد کرده و خودرو های عبوری گرفتار سیل شده اند. در عجب شیر در پی وقوع سیل گروه های امدادی و نیروهای پادگان ۰۳ ارتش برای امداد رسانی وارد عمل شدند و در دیگر شهر گروه های مردمی ،امدادی،سپاه پاسدارن و ارتش در کمترین زمان وارد مرحله ی امداد رسانی و عملیات جستجو شدند.

 
اکبری در انتها اظهار کرد: متاسفانه این حادثه هولناک تر از آن بود که در شبکه های خبری بتوان آن را به تصویر کشی اما جای تاسف دارد که در بین شبکه های خبری و سایت های خبری این حادثه کوچک ترین نقشی را پیدا کرد. متاسفانه زمانی که استان آذربایجان شرقی گرفتار سیل شده،پرزیدنت روحانی در عسلویه به دنبال افتتاح پارس جنوبی و پس از گذشت ۳ روز از این حادثه دلخراش بلاخره پیام تسلیتی صادر فرمودند.
اما باید از آقای روحانی بپرسیم آیا وقوع سیل در شمال غرب قابل پیش بینی بود؟چرا دولت نتوانسته اقدامات موثری برای مدیریت بحران و پیش گیری انجام دهد؟ای کاش آقای روحانی به جای خلق کلمه و ترکیب تازه برای برجام (نوزاد برجام) به فکر اداره کشور و مشکلات مردم بود.

آپلود عکس برچسب ها : ، ، ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize