یادداشت ‍ امیر فرزانه دبیر کمیته آزاداندیشی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از ارتباطات جهانی در حوزه آزاداندیشی:

تفاوت آزاداندیشی با ولنگاری

امیر فرزانه / آذرنامه آزاداندیشی با هوچی گری ، اجازه ی عبور از حق ، ول انگاری، برهنه و عریان کردن مفاهیم، فرق دارد. آزاد اندیشی اصولی دارد. آزادی مطلق مثل این است که به هر نفر یک سلاح بدهیم و بگوییم که آزاد باش. قطعا همه از بین خواهند...

امیر فرزانه / آذرنامه

آزاداندیشی با هوچی گری ، اجازه ی عبور از حق ، ول انگاری، برهنه و عریان کردن مفاهیم، فرق دارد. آزاد اندیشی اصولی دارد. آزادی مطلق مثل این است که به هر نفر یک سلاح بدهیم و بگوییم که آزاد باش. قطعا همه از بین خواهند رفت. در جهان امروز سلاح ها از جنس اندیشه هستند. هر مکتبی سلاحی به دست گرفته و به سمت افکار شلیک می کند، در این شرایط ضد گلوله ی فکر ما چیست؟
آزاداندیشی، البته نوع صحیحش نه مثل مکاتبی که به اسم آزادی، دموکراسی و حقوق بشر را زیر پا میگذارند و اصلا حق عادلانه ای برای جهانیان قائل نیستند و فقط خودشان را قبول دارند. تکلیف این ها مشخص است.

اما ایران عزیز اسلامی امروز پرچمدار اصولی ترین پایه های آزاد اندیشی در جهان است. کمیته آزادندیشی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل برای صدور این فرهنگ غنی به جامعه های جهانی امروز آماده است تا تمام توان خود را خرج کند، بلکه بتواند جهان غرب را از ((به زور اندیشی)) در چارچوب های مادی نجات دهد و کل جهان را متوجه ارزش های اصیل انسانی و الهی کند. در همین جهت بود که این کمیته ارتباط بسیار صمیمانه ای با دفتر توحید لندن برقرار کرده است تا سفیران فرهنگ ناب و امید بخش ایرانی – اسلامی در تمامی جهان، تمامی تشتگان به حقیقت را سیراب نمایند.
اینک در چند ماه گذشته اعضای این کمیته ارتباط مستمری با دفتر لندن داشته اند و چند برنامه ی مشترک و دو جانبه برگزار کرده اند که این خود نشان از گرایش شدید جوامع غربی به حق و حقیقت است، امید است که این ارتباطات در آینده گسترده تر هم بشود و ما بتوانیم در تمامی نقاط، سفیر آزاداندیشی داشته باشیم.

از دوستان دفتر توحید لندن هم صمیمانه به خاطر تلاش های بی اندازه شان تشکر میکنم و امیدوارم که در تمامی مراحل زندگیشان موفق باشند. به امید همکاری های بیشتر و فتح قله های بلند تر. مشتاق دیدار مجددتان هستیم.

 

آپلود عکس برچسب ها : ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize