بیانیه فعالین نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در حمایت از مظلومین میانمار + اسامی نشریات:

درخواست اقدام از وزارت خارجه و قوه فضائیه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، جمعی از فعالین نشریات دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از مسلمانان مظلوم میانمار اعلام کردند. در این بیانیه آمده است: ابرقدرت‌هایی که  مدام دم از صلح می‌زنند و حتی برای اهداف در ظاهر انسان دوستانه‌ی خود به  دیگر...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، جمعی از فعالین نشریات دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از مسلمانان مظلوم میانمار اعلام کردند. در این بیانیه آمده است: ابرقدرت‌هایی که  مدام دم از صلح می‌زنند و حتی برای اهداف در ظاهر انسان دوستانه‌ی خود به  دیگر کشورها لشگر کشی می‌کنند اما در مقابل نسل کشی مسلمانان میانمار سکوت اختیار کرده‌اند.

 

متن کامل بیانیه به شرح زیر است: 

 

الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ (حج/ ۴۰)

همانها که به ناحق از خانه و دیارشان بدون هیچ دلیلی رانده شدند جز اینکه می‏گفتند پروردگار ما الله است، و اگر خداوند بعضی از آنها را بوسیله بعضی دیگر دفع نکند دیرها و صومعه‏ ها و معابد یهود و نصارا و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‏شود ویران می‏گردد و خداوند کسانی را که او را یاری کنند یاری می‏کند، خداوند قوی و شکست ناپذیر است.

در سایه ساری که لحظه به لحظه از کوس و کرنای مدافعین حقوق بشر فریاد عدالت‌خواهی طنین انداز می‌شود، کودکان و زنانی هستند که از دست عدالت نمی‌دانند به کجا بگریزند.

عدالتی که به بی اعتنا ترین فرد نسبت به فجایع انسانی رخ داده در کشورش جایزه‌ی صلح نوبل می‌دهد.

عدالتی که قلبش برای پاریس و منچستر و لندن می‌تپد ولی برای کشتار وحشیانه‌ی میانمار به ابراز تأسف بسنده می‌کند.

عدالتی که حضرت حافظ در وصف سردمدارانش فرمود:

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند

چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

در قرنی که بشر سودای پیشرفت و تکریم انسان‌ها دارد هر چشم بینایی شاهد است میلیون‌ها زن و کودک بی‌دفاع با فجیع‌ترین رفتار ممکن یا کشته می‌شوند و یا از زیستگاه خود رانده.

بدن‌های سوخته‌ی کودکان اگر دل صاحبان قدرت را نسوزاند ولی چشم انسان‌های آگاه و حق‌طلب را روشن ساخت تا بدانند عدالت نیز محصور منافع است.

ابرقدرت‌هایی که  مدام دم از صلح می‌زنند و حتی برای اهداف در ظاهر انسان دوستانه‌ی خود به  دیگر کشورها لشگر کشی می‌کنند اما در مقابل نسل کشی مسلمانان میانمار سکوت اختیار کرده‌اند.

در دوره‌ای که مدعیان ادعا دارند هیتلر کوره‌ی آدم سوزی داشت و هر دم از این افسانه بهره‌برداری می‌کنند جای تعجب است در مقابل کوره‌ی نسل سوزی میانمار صرفاً ابراز نگرانی می‌کنند.

از این رو ما فعالین نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن محکومیت اقدامات خشونت آمیز علیه مردم بی دفاع میانمار از وزارت امور خارجه و فعالین عرصه‌ی بین‌الملل خواستاریم  با طرح بحث به‌صورت فراگیر در جامعه‌ی بین‌المللی این رفتار دوگانه‌ی صاحبان قدرت را به رخ همگان بکشند تا مردم عدالت‌طلب در همه‌ی نقاط کره‌ی زمین بدانند که دولت‌هایشان منافع را به

انسانیت ترجیح می‌دهند و دیگر وقت آن رسیده است که خود برای بهبود وضع بشری اقدام کنند و به دولت‌ها اکتفا نکنند.

از قوه‌ی قضاییه نیز خواستاریم هرچه سریع‌تر مطابق فرموده‌ی مقام معظم رهبری در جهت حمایت از مسلمانان میانمار از جایگاه حقوقی خود استفاده کند و گزارشی از اقدامات انجام‌شده توسط خود را به مردم شریف ایران گزارش دهد.

والسلام علی من تبع الهدی و دین الحق

 

لیست امضا کنندگان:

۱- نشریه کافه عسل

۲- نشریه ترنج

۳- نشریه مطالعات سیاسی بین المللی

۴- نشریه سرو امید

۵- نشریه مبتکر جوان

۶- آگاهی پزشکی

۷- نشریه رستاک

۸- نشریه ترنج پلاس

۹- نشریه صبح امید

۱۰- نشریه کلاکت

۱۱- نشریه افق فردا

۱۲- نشریه نبض دانشجو

۱۳- نشریه قندون

۱۴-نشریه رضوان

۱۵- نشریه چرند پرند

۱۶- نشریه قسط

۱۷- نشریه آزاد اندیشان

۱۸- نشریه روناک

۱۹- نشریه بسام

۲۰- نشریه کاف

۲۱- نشریه نیایش

۲۲- نشریه سیب سبز

۲۳- نشریه رایانه خبر

۲۴- نشریه دوازده روی هشت

۲۵- نشریه نورا

۲۶- نشریه سپیدان

۲۷- نشریه روز نو

۲۸- نشریه امید

۲۹- نشریه دیدار

۳۰- نشریه نگاه

۳۱- نشریه هفت

۳۲- نشریه باغ علم

۳۳- نشریه امیر کبیر

۳۴- نشریه باختر

۳۵- نشریه رهروان

۳۶- نشریه مشکات

۳۷- نشریه اندیشه ی دانشجو

آپلود عکس برچسب ها : ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize