اعتراضی به قوت صدها امضای دانشجویی:

نارضایتی هایی از اوضاع دنشگاه شهید مدنی آذربایجان

رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نمیخواهد یا نمیتواند پیام چند صد نفر دانشجوی امضا کننده بیانیه اخیر را که در آن به صراحت اعلام شده بود از نظر ما معاون دانشجویی از خدمت معاف است درک کند یا اینکه مفهوم آن را درک کره و سعی دارد دانشجو را...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، گروهی از دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان تحت عنوان دانشجویان عدالتخواه آذربایجان حرفهای در گلومانده ای را منتشر کرده اند که نشان از نارضایتی آن ها از اوضاع دانشگاه و گله از خدمات مناسبی است که ز سوی دانشگاه داده نمی شود. این دانشجویان سوق دانشگاه به سوی اشرافی گری توسط یکی از معاونت ها را برای دانشگاه خطرناک توصیف کرده و خواهان رسیدگی به وضع موجود هستند. گفتنی است مدتی قبل نیز این دانشجویان با انتشار بیانیه ای از اوضاع فرهنگی دانشگاه و معاونت اظهار نارضایتی کرده بودند.

 

متن دلنوشته و بیانیه قبل در زیر منتشر میشود:

 

شروع دانشگاه و باز هم بی تدبیری های معاونت دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
هنوز دو روز از شروع سال تحصیلی جدید نگذشته که باز هم سیل انتقادات از عملکرد معاونت دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به راه افتاده است و هر روز صفحات بیشتری از بی ندبیری های این مجموعه رو می شود ! کانال های دانشجویی دانشگاه را که باز میکنی یکی از صرفا رسیدگی به دو سه طبقه اول خوابگاه المهدی گلایه کرده ! آن یکی از اینکه خوابگاهش علی رغم رزرو و قول دانشگاه به نام وی ثبت نگردیده ناراحت است ! یکی دیگر از دور ریختن وسایلش در ترم قبل ناراحت است و قص علیهذا ..
از طرفی می بینیم که معاون دانشجویی دانشگاه علیرغم انتقاد و بیانیه دانشجویان در اقدام قبلی ایشان در باره خوابکاه ، اقدام بی رحمانه تری انجام داده و کلا از ورود دانشجویانی که شهریه خوابگاه را پیشاپیش پرداخت نکرده اند در همین اول سال تحصیلی جلوگیری می کند . این موضوع زمانی ناراحت کننده تر می شود که مشاهده می کنیم معاون دانشجویی مقابل دانشجویان چنین برخورد قاطع ( به زعم بنده خصمانه ! ) ای دارد ولی در مقابل پیمانکار سلف دانشجویی بسیار رئوف است و علیرغم شروع سال تحصیلی ، سلف باز نشده و دانشجویان غذای خود را از رستوران میزبان دریافت می کنند ..
از طرفی چنین به نظر می رسد که ترم های قبلی مبلغ بالاتری از قیمت اصلی خوابگاه از دانشجویان دریافت شده و این ترم به نرخ اصلی خود بازگشته است ! زیرا با نرخ تورم و سابقه دانشگاه در گران گرفتن هزینه خوابگاه ( که ورودی های ۹۰ درگیر آن هستند ) اصلا به نظر نمی رسد عزیزان بخاطر خدا قیمت خوابگاه را ارزان کرده باشند ! ولی کسی ککش تاحالا نگزیده و صحبتی در این باره نشده است !
بنده احساس میکنم رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نمیخواهد یا نمیتواند پیام چند صد نفر دانشجوی امضا کننده بیانیه اخیر را که در آن به صراحت اعلام شده بود از نظر ما معاون دانشجویی از خدمت معاف است درک کند یا اینکه مفهوم آن را درک کره و سعی دارد دانشجو را نادیده بگیرد که در هر دو حالت توهین به دانشجو محسوب می شود و دانشجویان اگر از به موردی بر خورد نمایند که خلاف روح انقلاب و اسلام است موظف هستند به مراجع صالح مراجعه کنند و اگر ترتیب اثر نداند بنیانگذار انقلاب دستور داده خودشان جلوی آن را بگیرند . توصیه من به رییس این دانشگاه این است جلوگیری از اقدامات خلاف روح انقلاب معاون دانشجویی را به دانشجویان واگذار نکرده و صدای آن های قبل اقدام خود دانشجویان بشنوند!

 

بیانیه منتشر شده طی چندماه قبل:

 

بیانیه دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان درباره اقدامات خلاف روح انقلاب و اسلام توسط معاون دانشجویی دانشگاه
“دولت‌ها بفهمند که قدرت به این نیست که ظرف طلا باشد و ظرف نقره باشد، قدرت به این نیست که پرده‏ های کذا باشد، بزرگی و عظمت به این نیست که پرده ‏های کذا باشد و مبلهای کذا باشد از مال این ملت ضعیف! خود ملت توی این غار‌ها زندگی بکند و شما در کاخهای دادگستری و /در کاخهای نخست‏وزیری؟! تعدیل کنید خودتان را؛ اگر از خودتان شروع نکنید نمی‌‏توانید اصلاح کنید. ” امام خمینی – ۱۳۵۷/۱۲/۱۵

متاسفانه روز به روز شاهد افزایش چشم گیر اشرافی گری و اشرافی گرایی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان هستیم و کم کم برخی مدیران این دانشگاه خودشان نیز دارند باور می کنند که بر دانشجویان و کارمندان سروری و ریاست دارند و خادم آن ها نیستند !!

با کمال تاثر مجبوریم اعتراف کنیم از اقدامات این افرادی که در بدنه مدیریت دانشگاه حضور دارند اینطور بر می آید که آقایان فراموش کرده اند از بیت المال حقوق می گیرند تا به ولی نعمتشان ( که همانا مردم و مخصوصا طبقات پایین جامعه و در این مورد دانشگاهیان و دانشجویان هستند ) خدمت کرده و مشکلات آن ها را حل کنند نه اینکه روز به روز بر مشکلات آن ها بیافزایند !!

معاون دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان متاسفانه با اقدامات اخیر خود و مجموعه اش در زمینه های مختلف از جمله قطع دسترسی دانشجویانی که هزینه خوابگاه را پرداخت ننموده اند به سیستم تغذیه ،‌ برخورد های قهری با فعالین دانشجویی ، افردون محدودیت های غیر منطقی بر روی دانشجویان و امثالهم باعث گردیده است تا او را نماینده و سر آمد مدیران دارای نگاه بالا به پایینی بدانیم که وظیفه اصلی خود را ( همانا خدمت به دانشجویان و رفع مشکلات آنان ‌) فراموش کرده اند .

در همین راستا ما ولی نعمتان انقلاب در این دانشگاه اعلام می داریم این شخصیت و افرادی که نگاه مشابه ایشان دارند در دیدگاه ما از خدمت معاف بوده و از رییس دانشکاه شهید مدنی نیز انتظار داریم اگر می خواهند خود را از اینگونه تفکرات مبرا نمایند سزیعا ایشان را بطور رسمی از خدمت معاف کنند تا برای داشتن چنین تفکری خودشان را مورد بازخواست قرار ندهیم .

والسلام علی من اتبع الهدی
جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

 

 

آپلود عکس برچسب ها : ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize