بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان علوم پزشکی اراک در پی بی عدالتی ها نسبت به کارگران اراکی:

بجای نگاه حزبی و جناحی از مدیران کارامد تر و دلسوز استفاده شود

یادمان نمی رود که قرار بود کلیدی که دولتمردان به مردم نشان دادند سبب حل المشکل معضلات اقتصادی جامعه باشد اما چه شده است که بعد از ۵ سال از روی کارامدن دولت ، نه تنها درهای اسایش بر روی مردم باز نشده بلکه دری به اسم گاز اشک اور...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک با انتشار بیانیه ای ظلم و بی عدالتی بر مستضعفین جامعه اسلامی را محکوم و اعلام کرد: چه شده است که دولتمردان تدبیر و امید برای کارگرانی که طبق گفته امام “ولی نعمتان ما هستند” پلیس و نیروی امنیتی خبر می کند و آنها را به باد کتک میگیرد؟!

در این بیانیه آمده است: چه اتفاقی افتاده که طبق گفته امام راحل(ره) کارگری که از ارزشمندترین گروه های جامعه می باشد اینچنین مورد بی مهری قرار می گیرد و وقتی برای کوچکترین و ابتدایی ترین حق خود که دریافت حق الزحمه کارش است اقدام به اعتراض میکند مورد بی مهری توسط دولتمردانی قرار می گیرد که دفاع از نجومی بگیران را در کارنامه خود دارد.

 

متن کامل بیانیه به شرح زیر است: 

 

بسمه تعالی

امام خمینی(ره)
“کارگران از ارزشمندترین طبقه و سودمندترین گروه ها در جامعه ها هستند ،چرخ عظیم جوامع بشری با دستانِ توانایِ کارگران در حرکت و چرخش است . ‘حیات یک ملت’ مرهون کار و کارگراست.”

مطلع شدیم در تاریخ ۲۸ و ۲۹ شهریور ماه کارگران رنجور و زحمت کشِ شرکت صنایع آذرآب اراک که یکی از بزرگترین و موثر ترین کارخانجات تولیدیِ پایتختِ صنعتیِ کشور میباشد برای چندمین بار طی ماه های گذشته اقدام به تجمع و اعتراض نسبت به اوضاع نابسمان کار و دریافت مطالبات به حقشان کردند که با شتاب زدگی و سوء مدیریت برخی مسئولین استان، این قشر ضعیف ولی درعین حال موثر که مهمترین ستون اقتصاد مقاومتیِ کشور هستند مورد تعرض واقع شدند.

اما سوال اینجا است که چه اتفاقی افتاده که طبق گفته امام راحل(ره) کارگری که از ارزشمندترین گروه های جامعه می باشد اینچنین مورد بی مهری قرار می گیرد و وقتی برای کوچکترین و ابتدایی ترین حق خود که دریافت حق الزحمه کارش است اقدام به اعتراض میکند مورد بی مهری توسط دولتمردانی قرار می گیرد که دفاع از نجومی بگیران را در کارنامه خود دارد.
چه شده است که دولتمردان تدبیر و امید برای کارگرانی که طبق گفته امام “ولی نعمتان ما هستند” پلیس و نیروی امنیتی خبر می کند و آنها را به باد کتک میگیرد؟!
مسئولین محترم! ما در مملکتی زندگی میکنیم که ادعای اسلام و تشیع را داریم و طبق گفته امام صادق(علیه السلام) دستمزد کارگر را باید قبل از خشک شدن عرقِ جبینش بپردازیم اما وضعی را شاهد هستیم که خلاف دستورات دینی پیشوایان ماست و حتی عزتِ کارگران را نیز لگد مال میکند!
یادمان نمی رود که قرار بود کلیدی که دولتمردان به مردم نشان دادند سبب حل المشکل معضلات اقتصادی جامعه باشد اما چه شده است که بعد از ۵ سال از روی کارامدن دولت ، نه تنها درهای اسایش بر روی مردم باز نشده بلکه دری به اسم گاز اشک اور و باتوم بر روی مظلومین همیشه در تاریخ باز شده است.

مسئولین باید بدانند که مدیران متخصص و دلسوز در استان کم نیستند و از این رو اینگونه میتوان استنباط کرد که اگر بجای نگاه حزبی و جناحی از مدیران کارامد تر و دلسوز تری استفاده شده بود شاهد چنین حوادث دلخراش نبودیم .
طبق گفته مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای که میفرمایند”دانشجو موذن مملکت است و اگر خواب بمانند مردم خواب می مانند” جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک این وظیفه را برعهده خود می داند ندایِ این قشر زحمت کشِ جامعه را به گوشِ مسئولین برساند و از اقای زمانی قمی و معاون اقتصادی ایشان دعوت می کنیم که در نشست خبری با اصحاب رسانه و نماینده کارگران و دانشجویان پاسخگوی شبهات ایجاد شده در رابطه با این موضوع باشند.

والسلام علی من التبع الهدی

آپلود عکس برچسب ها : ، ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize