بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده دکتر شریعتی در پی کنترل کامل و موفق ناآرامی های اخیر:

همه طرح ریزی ها و دشمنی ها به برکت بصیرت و ایمان مردم در هم شکسته شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده دکتر شریعتی با انتشار بیانیه ای به تحلیل و تمجید از حضور مستحکم مردم در مقابل آشوب گران ناآرامی های اخیر پرداخت. در این بیانیه آمده است: مسئولین بدانند مشکلات اقتصادی مشکلی بدیع برای مردم نیست.این مردم در زمان جنگ تحمیلی...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذر، انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده دکتر شریعتی با انتشار بیانیه ای به تحلیل و تمجید از حضور مستحکم مردم در مقابل آشوب گران ناآرامی های اخیر پرداخت. در این بیانیه آمده است:

مسئولین بدانند مشکلات اقتصادی مشکلی بدیع برای مردم نیست.این مردم در زمان جنگ تحمیلی شرایط بسیار سخت تری را نیز تجربه کرده‌اند، اما یکی از دلایلی که باعث تشدید نارضایتی‌های این ملت نجیب می شود آن است که در بین مسئولین خوی اشرافی گری و پول پراکنی ببینند.مسئولینی که به جای دغدغه مندی در جهت رفع مشکلات مردم ،برای افزایش میزان حقوق های نجومی خود دست و پا می‌زنند.مسئولینی که حضور در بین مردم را فراموش کرده اند و چهارچوب های فکری ایشان ازسلفی گرفتن و برگزاری جشن برای تعداد فالورهای صفحات اجتماعی شان فراتر نمی‌رود.

 

متن کامل بیانیه به شرح زیر است: 
بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی(ره) :
دولت باید با تمام قدرت طوری که علی(ع) برای محرومین دل می‌سوزاند، دل بسوزاند برای محرومین، مثل پدری که بچه‌هایش گرسنه بمانند، چطور با دل افسرده می‌رود که آنها را سیر بکند .۶۲/۷/۴

پس از نا آرامی های اخیر ، امروز مرزبندی بین اعتراضات مردمی که مطالبات اقتصادی داشته و کسانی که با پیروی از سیاست های ایادی شرق و غرب در جهت منحرف کردن این اعتراضات تلاش داشته‌اند ، بر کسی پوشیده نیست.
این قائله نیز مانند تمام دسیسه ‌هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز در دشمنی با ملت ایران ساخته و پرداخته شده و همواره از فیض حضور دستان امریکایی انگلیسی بهره‌مند بوده‌اند، مستثنا نبود.
اما این بار صحنه گردانی دستگاه‌های جاسوسی امریکایی_انگلیسی با همراهی دشمنان زخم خورده منطقه‌ایمان رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفت.
دشمنانی که پس از شکست مکرر سیاست های منطقه ای شان در مقابل ایران، دریافته اند که یارای مقابله با اقتدار و اراده ایران را ندارند و سعی می کنند با بازی در پازل غرب خود را قدرتمند جلوه داده و در نظر اذهان بین المللی کسب آبرو کنند.
اما همه این طرح ریزی ها و دشمنی ها به برکت بصیرت و ایمان مردم در هم شکسته شد.بار دیگر ثابت گردید دشمنان ما پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب هنوز از قدرتی به نام ایمان و بیداری مردم در تشخیص دوست از دشمن وحق از باطل، آگاه نیستند.
اعتراضات روز های اخیر که نمود تازه ای از مطالبات اقتصادی مردم بود از فشارهای معیشتی وارده بر بدنه ی جامعه نشأت می‌گرفت .
این صدای گله مندی ،صدای مردمی است که همواره بزرگترین پشتوانه ی انقلاب بوده اند ، در بزنگاه ها با بذل جان و مال از آن محافظت کرده اند و همچنان برای دفاع از آن حماسه می آفرینند.
اما در راستای این اعتراضات باید به چند نکته توجه داشت :
اول آنکه مسئولین بدانند مشکلات اقتصادی مشکلی بدیع برای مردم نیست.این مردم در زمان جنگ تحمیلی شرایط بسیار سخت تری را نیز تجربه کرده‌اند، اما یکی از دلایلی که باعث تشدید نارضایتی‌های این ملت نجیب می شود آن است که در بین مسئولین خوی اشرافی گری و پول پراکنی ببینند.مسئولینی که به جای دغدغه مندی در جهت رفع مشکلات مردم ،برای افزایش میزان حقوق های نجومی خود دست و پا می‌زنند.مسئولینی که حضور در بین مردم را فراموش کرده اند و چهارچوب های فکری ایشان ازسلفی گرفتن و برگزاری جشن برای تعداد فالورهای صفحات اجتماعی شان فراتر نمی‌رود.
مسئله بعد آنکه فشارهای حاصله ،ناشی از سیاست‌های غلط اقتصادی داخلی است که اقتصاد را در مقابل عوامل خارجی ضربه پذیر ساخته است. عدم توجه به اصل اقتصاد مقاومتی ،ضعف مدیریتی مسئولان، وابسته کردن کشور یه قراردادهایی مانند برجام، اتکا به فروش منابع معدنی و نفتی،توسعه ی بی رویه واردات و رکود تولید داخلی ،افزایش بیکاری ،رشد فساد و ویژه خواری و …حلقه‌های تکمیل‌کننده آسیب‌پذیری اقتصاد امروز کشور است.
آنچه که امروز مرهمی بر زخم مطالبات اقتصادی مردم است تلاش در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و همچنین شنیدن برنامه ها و راهبرد های مسئولین در مسیر نیل به این هدف می باشد.
مع الاسف نمود بیرونی آنچه که امروز دولتمردان را بیش از هر چیز ، درگیر خود کرده نه مسئله اقتصاد ،بلکه بحث بر سر مسائلی همچون فیلتر کردن یا نکردن شبکه های اجتماعی است! ای کاش به همان میزان که مسئولین محترم بر سر این موارد دغدغه مندی دارند به موازات آن مطالبات روشن مردم را می دیدند و درکنار رفع این قبیل مسائل ،پیرامون مشکلات جدی تر اقتصادی مردم نیز روزانه اظهار نظر می کردند.امروز تاکید بر سر گله مندی ملت ازمشکلات معیشتی خوانش ناروا نیست.بلکه خوانش ناروا همان آدرس غلط دادن به مردم در جهت انحراف افکار عمومی از مطالبات اقتصادی‌شان است.
امید است که مسئولین این بار مشکلات اقتصادی را به جای بردن سرمایه‌های ملت بر سر میز مذاکره ،با تکیه بر توان داخلی و تلاش جهت مقاوم سازی اقتصاد حل کنند و در این مسیر منظومه ی فکری امام راحل(ره) و فرمایشات راهگشای مقام معظم رهبری را نصب العین خویش قرار دهند.

والسلام علی من اتبع الهدی
انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده دکتر شریعتی
(عضو دفتر تحکیم وحدت)

 

 

علی بیانی

آپلود عکس برچسب ها : ، ، .
Email this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

Sorry. No data so far.

Powered by WP Bannerize